3M™ Dual Lock™ SJ355D CF

3M™ Dual Lock™ Återförslutningsbart Snabblås SJ3550CF är en innovativ fästlösning med sammankopplade, svampformade huvuden som bildar en pålitlig och hållbar förslutning.

Snabblåset kan öppnas och stängas flera gånger, vilket gör det idealiskt för tillämpningar där flexibilitet och ompositionering är viktiga.

Transparent akryltejp på baksidan ger ett starkt fäste mot olika material som metaller, glas och plaster.

Artikelnr: 17048
Minsta beställning: 1 frp
  • Beskrivning

    3M™ Dual Lock™ Återförslutningsbart Snabblås SJ3550CF är en innovativ fästlösning med sammankopplade, svampformade huvuden som bildar en pålitlig och hållbar förslutning. Snabblåset kan öppnas och stängas flera gånger, vilket gör det idealiskt för tillämpningar där flexibilitet och ompositionering är viktiga.

    Transparent akryltejp på baksidan ger ett starkt fäste mot olika material som metaller, glas och plaster. Ett utmärkt alternativ till synliga skruvar och bultar.

    Klarar temperaturer upp till 104 °C, vilket gör den lämplig både för inomhus- och utomhusbruk.

    Frp: 2x5 m

  • Specifikation
    Bredd 25 mm
    Rullängd 2 x 5m
    Färg Svart
    Häftämne VHB™ akryl
    Liner Transparent PE med röd 3M logo
  • Fråga om produkt

    Vanliga frågor

    Q: När levereras mina varor?
    A: Vi är snabba på att leverera. Oftast skickas varorna samma dag som du beställer, förutsatt att det finns på vårt lager. Leveranstiden är 1-3 dagar.

    Q: Jag vill veta mer om den här produkten, hur gör jag?
    A: Fyll i formuläret här bredvid så hjälper vi dig med mer information.

    Q: Hur snabbt får jag svar?
    A: Vi svarar så snabbt vi kan, oftast samma dag.

  • Filer